Evropa je známá svým poměrně silným přístupem k ekologii, však to všichni známe, green deal a tak dále. Někdo by si možná myslel, že se to bude týkat hlavně vlád, průmyslových společností nebo jen samotných ekologických organizací.
Ovšem tento trend se nevyhnul ani loterijním společnostem v Evropě. Evropská asociace loterií (European Lotteries) nedávno oznámila, že se oficiálně zavazuje k boji proti klimatickým změnám a to prostřednictvím snižování emisí skleníkových plynů.
Co to vlastně znamená?
Evropské loterie, které zastupují státní a národní loterijní společnosti napříč celým kontinentem, si kladou za cíl přispět k celosvětovému úsilí o udržitelnost. Jejich nový závazek se tak týká nejen samotného provozování heren, ale i širších aktivit, které ovlivňují životní prostředí. Například od způsobu, jakým spravují své kanceláře, až po řízení dodavatelských řetězců. Cílem je snížit uhlíkovou stopu a podpořit ekologičtější praktiky napříč celým odvětvím.
Proč se hazardní společnosti angažují?
Možná si kladete otázku, proč se právě zrovna odvětví hazardu rozhodlo podniknout takový krok. Odpověď je jednoduchá – loterie a kasina, jakožto významní hráči na trhu zábavního průmyslu, mají velký vliv nejen na své zákazníky, ale také na veřejné mínění. Když velké instituce jako Evropské loterie přebírají zodpovědnost za svůj ekologický dopad, mohou tím tak inspirovat i další firmy a společnosti, aby se zamyslely nad svým vlivem na planetu.
Navíc, udržitelnost je dnes jedním z klíčových faktorů, na které spotřebitelé při výběru produktů a služeb kladou také důraz. Spojení pomoci planetě a zároveň reflektovat aktuální trendy je win-win pro všechny.
A jak to bude dál?
Evropské loterie budou nejspíš nejen snižovat emise, ale také se zapojí do vzdělávacích a osvětných kampaní zaměřených na udržitelnost, aby podpořily ekologicky odpovědné chování nejen mezi svými kolegy, ale také mezi hráči a širokou veřejností.
Účast různých firem z různých odvětví do oblasti ekologie není úplnou novinkou a čím dál více firem na tento trend naskakuje. Byť někteří byli dříve skeptičtí, spousta společností nakonec uznalo optimalizaci svých procesů. Tak či onak,
za pomoc naší planetě to bezpochyby stojí.