Velká Británie zvažuje zvýšení daní z hazardu

Vláda Spojeného království se snaží najít nové způsoby, jak posílit státní rozpočet a zvýšení daní na hazardní hry se nabízí jako jedna z možných cest. Nebylo by to poprvé ani naposled, co vlády lepí své nízké rozpočty z hazardního průmyslu. Co na to ovšem trh?

Londýn. Velká Británie.
Foto: Pixabay.com | by Rene Gossner | Londýn

Proč chce vláda zvýšit daně?

Britská vláda se v současné době potýká s tlakem na zvýšení příjmů do státního rozpočtu. Po období ekonomické nejistoty, způsobené nedávnými událostmi ve světě a narůstajícími výdaji na sociální a zdravotní programy, vláda hledá nové způsoby, jak financovat klíčové oblasti jako je zdravotnictví, školství nebo infrastruktura.

A tady právě přichází do rány hazardní průmysl, který ve Velké Británii představuje významný sektor s vysokými příjmy. Podle dostupných informací by se zvýšení daní mohlo dotknout jak provozovatelů online hazardu, tak i klasických kasin. I když zatím nebylo zveřejněno, o kolik by se mohly daně zvýšit, spekulace už stačily způsobit nejistotu na trhu.

Rázná reakce trhu

Po zveřejnění těchto zpráv se akcie několika velkých hazardních firem okamžitě propadly. Investoři jsou nyní opatrní, protože zvýšení daní by mohlo mít výrazný dopad na zisky provozovatelů a jakékoli další finanční zatížení by mohlo ovlivnit celý budoucí růst a vývoj hazardního průmyslu.

Například Flutter Entertainment, která provozuje populární značky jako Paddy Power a Betfair, zaznamenala po zveřejnění zprávy pokles o více než 3 %. Podobný osud potkal i Entain, mateřskou společnost sázkových kanceláří Ladbrokes a Coral, jejíž akcie oslabily o více než 2 %.

Jaká bude budoucnost hazardu v Británii?

Pokud vláda skutečně přistoupí ke zvýšení daní, může to pro hazardní společnosti znamenat nutnost přehodnotit svou obchodní strategii, v horším případě přehodnotit dokonce i celkově lukrativitu místního trhu. Zvýšení nákladů by mohlo vést k tomu, že firmy budou muset hledat způsoby, jak tyto náklady přenést na zákazníky, například prostřednictvím snížení bonusů nebo úpravy nabídek.

Takové kroky vždy výrazně hrají do karet nelegálním provozovatelům hazardu, kteří nejsou vázáni stejnými pravidly a mnohdy se tamním zákonům a regulacím zcela vyhýbají. To by mohlo samozřejmě podpořit rozkvět takovéto šedé zóny, která není zdravá jak pro stát, tak ani pro hráče samotné.

I když se aktuálně jedná hlavně o spekulace, Britský trh dal jasný signál, co si o takovém návrhu myslí.

Nejnovější
Útok na ty nejzranitelnější, tak by se dala definovat reklama na Facebooku, podle nedávné australské studie. Jste na Facebooku, projíždíte, ...
Online hazardní trh se začíná pomalu aklimatizovat po svém rázném vzestupu. Pryč jsou doby, kdy hráči hráli bez zábran. Dnes ...
Pražský dopravní podnik se aktuálně potýká s rozsáhlou korupční kauzou, která otřásla nejen jeho vedením, ale i českou veřejností. Policie ...

© Copyright 2024 www.onlinehazard.cz | e-mail: info@onlinehazard.cz