V minulosti, ačkoli to možná není úplně minulostí, bylo hodnocení hereček spíše založeno na jejich vzhledu a sexuálním půvabu než na talentu. Dokonce i producenti se neváhali otevřeně vyjadřovat k tématu, cítíce se nedotknutelní. Sharon Stone, nyní šestašedesátiletá, je smutným příkladem globální hvězdy, jejíž kariéra se rozvinula hlavně díky vzhledu a manipulacím průmyslu, který byl ochoten její přitažlivost využít za každou cenu. Ve svých memoárech „The Beauty of Living Twice“ z roku 2021 Stone naznačila, že producenti ji nutili k sexuálním vztahům s kolegy na place, a tuto kontroverzní zkušenost rozvedla i v podcastu Louise Therouxe, kde přímo jmenovala zesnulého filmového mogula Roberta Evanse.
Její průlom přišel s filmem „Základní instinkt“, který zásadně změnila její kariéru. Erotický thriller s Michaelem Douglasem poskytl Stone příležitost ukázat svůj talent a otevřel dveře k dalším hlavním rolím. Po tomto filmu dostala příležitost hrát v romantickém thrilleru „Někdo se dívá“ režírovaném Phillipem Noycem.
Robert Evans, producent, který ovlivnil mnoho filmů, zahrnoval i Stoneinu kariéru. Byl kontroverzní postavou, která kontrolovala mnoho aspektů v zákulisí hollywoodského světa. Jeho kontroverzní přístup a sexuální požadavky na herečky jsou stále zdrojem diskuzí. Stoneinu zkušenost s manipulací producentů v podcastu vytáhl i její kolega William Baldwin, ale on sám na toto téma nechtěl komentovat.
Podobné příběhy o zneužívání v Hollywoodu se stále objevují, zejména po odhalení skandálu kolem Harveyho Weinsteina. Stone se ve svých vyprávěních zmínila také o zneužívání ze strany Weinsteina, což poukazuje na systémový problém v průmyslu. Robert Evans a jeho problematický vliv v Hollywoodu jsou také předmětem zájmu televizních seriálů a životopisných filmů. Je důležité, že se tyto příběhy objevují a diskutují o nich, aby se průmysl změnil k lepšímu a aby se zajistila ochrana hereček a dalších pracovníků v průmyslu.